Wiadomości z Bytomia

Śródmieście, Rozbark i Łagiewniki: Przebudowa chodników za 1 mln zł w pełnym rozkwicie

  • Dodano: 2024-06-13 11:45

Warta łącznie 1 mln zł przebudowa czterech chodników w Śródmieściu, Rozbarku i Łagiewnikach trwa. W tym tygodniu ruszył remont chodnika przy ul. Królowej Jadwigi.

Drogowcy kończą prace budowlane przy przebudowie chodnika przy ul. św. Piotra w Łagiewnikach. Kontynuują prace przy ul. Łużyckiej w Śródmieściu. Rozpoczęli też roboty przy ul. Królowej Jadwigi.

Które chodniki zostaną przebudowane?

Cała inwestycja obejmuje przebudowę dwóch chodników w Śródmieściu: przy ul. Fałata na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Woźniaka (po stronie numerów parzystych), przy ul. Łużyckiej na odcinku od ul. Olimpijskiej do budynku nr 3 przy ul. Łużyckiej, a także w Łagiewnikach przy ul. św. Piotra na odcinku od ul. Cyryla i Metodego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i ul. Tulipanów oraz w Rozbarku przy ul. Królowej Jadwigi na odcinku od budynku przy nr 3 do pl. św. Barbary.

Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w postępowaniu firma „AQUAMER” z Bytomia. Zakres prac związanych z przebudową chodników obejmuje m.in.: rozbiórkę istniejących nawierzchni, wykonanie koryta, podbudowy z tłucznia kamiennego, a następnie regulację studzienek telekomunikacyjnych oraz ułożenie nowej nawierzchni z kostki brukowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również