Wiadomości z Bytomia

Środki ochrony sanitarnej na bieżąco trafiają do policjantów śląskiego garnizonu

  • Dodano: 2020-03-19 08:15, aktualizacja: 2020-03-19 09:46

W trosce o bezpieczeństwo policjantów i pracowników śląskiego garnizonu, na bieżąco wydajemy środki ochrony sanitarnej oraz indywidualnej.

W pierwszej kolejności zestawy ochronne trafiają do mundurowych realizujących czynności związane z koronawirusem na tzw. „pierwszej linii”.

Potrzeby są duże, ale nieustannie uzupełniam zasoby i przekazujemy je stróżom prawa


Policjanci obok innych służb pełnią szereg zadań związanych z epidemią koronawirusa.

W tym czasie wskazane jest stosowanie przez nich specjalnych środków ochrony. Sytuacja jest wyjątkowa, a zapotrzebowanie na tego rodzaju asortyment w całym kraju ogromne. Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na bieżąco przekazuje do śląskich jednostek Policji środki ochrony sanitarnej i indywidualnej takie jak: płyny oraz chusteczki dezynfekujące ręce i powierzchnie, środki myjące, rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, termometry bezdotykowe, kombinezony, ochraniacze na obuwie, okulary ochronne, worki na odpady medyczne. W pierwszej kolejności zestawy ochronne trafią do policjantów służących na tzw. „pierwszej linii” realizujących czynności służbowe związane z koronawirusem. Logistycy śląskiej Policji sukcesywnie zamawiają asortyment i uzupełniają zasoby, aby potrzebne środki systematycznie przekazywane były stróżom prawa oraz pracownikom cywilnym. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.