Wiadomości z Bytomia

Środki ochrony sanitarnej na bieżąco trafiają do policjantów śląskiego garnizonu

  • Dodano: 2020-03-19 08:15, aktualizacja: 2020-03-19 09:46

W trosce o bezpieczeństwo policjantów i pracowników śląskiego garnizonu, na bieżąco wydajemy środki ochrony sanitarnej oraz indywidualnej.

W pierwszej kolejności zestawy ochronne trafiają do mundurowych realizujących czynności związane z koronawirusem na tzw. „pierwszej linii”.

Potrzeby są duże, ale nieustannie uzupełniam zasoby i przekazujemy je stróżom prawa


Policjanci obok innych służb pełnią szereg zadań związanych z epidemią koronawirusa.

W tym czasie wskazane jest stosowanie przez nich specjalnych środków ochrony. Sytuacja jest wyjątkowa, a zapotrzebowanie na tego rodzaju asortyment w całym kraju ogromne. Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na bieżąco przekazuje do śląskich jednostek Policji środki ochrony sanitarnej i indywidualnej takie jak: płyny oraz chusteczki dezynfekujące ręce i powierzchnie, środki myjące, rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, termometry bezdotykowe, kombinezony, ochraniacze na obuwie, okulary ochronne, worki na odpady medyczne. W pierwszej kolejności zestawy ochronne trafią do policjantów służących na tzw. „pierwszej linii” realizujących czynności służbowe związane z koronawirusem. Logistycy śląskiej Policji sukcesywnie zamawiają asortyment i uzupełniają zasoby, aby potrzebne środki systematycznie przekazywane były stróżom prawa oraz pracownikom cywilnym. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również