Wiadomości z Bytomia

Srebrny medal bytomskich hokeistów na Mistrzostwach Polski Juniorów

  • Dodano: 2024-02-26 11:00

Drużyna BS Polonia Bytom przegrała w finale Mistrzostw Polski Juniorów z Naprzodem Janów Katowice 3:7 i zajęła drugie miejsce, a tym samym została wicemistrzem Polski. Mistrzostwa rozgrywane były w Toruniu, a bytomianie już po raz czwarty z rzędu zagrali w wielkim finale Centralnej Ligi Juniorów.

Bytomianie Wicemistrzami Polski w Hokeju Juniorów

W pierwszej tercji nasi hokeiści prowadzili już 3:1, jednak zespół z Katowic odrobił straty i tercja zakończyła się remisem 3:3. W drugiej części spotkania zdecydowaną przewagę mieli hokeiści Naprzodu Janów, którzy zdobyli trzy bramki i wyszli na prowadzenie 6:3. W ostatniej tercji katowiczanie dołożyli jeszcze jedną bramkę, ustalając wynik meczu na 7:3.

Warto dodać, że nasi hokeiści otrzymali również indywidualne wyróżnienia: Najlepszym bramkarzem został Tobiasz Jaworski, zaś najlepszym napastnikiem Nikita Laptinov.

Przypomnijmy, że w sobotę 24 lutego niebiesko - czerwoni podczas Mistrzostw Polski CLJ w półfinale pokonali 1:0 gospodarzy turnieju - zespół MKS Sokoły Toruń po bramce Kirilla Kasianchuka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również