Wiadomości z Bytomia

Sprzątanie świata już w ten weekend

  • Dodano: 2024-04-16 10:45

W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu zaprasza chętnych do włączenia się w społeczną akcję sprzątania miasta, która zaplanowana jest na 20 i 21 kwietnia. Można się zgłaszać do piątku, 19 kwietnia. Wszyscy uczestnicy otrzymają rękawiczki ochronne i worki na śmieci.

Prowadzone od kilku lat akcje społeczne, podczas których bytomianki i bytomianie wspólnie porządkują miasto pokazują, że nie ma zgody na zaśmiecanie Bytomia.

Kiedy? Gdzie?

W tym roku chętni, którzy zgłoszą swój udział w inicjatywie będą sprzątać w sobotę i niedzielę, 20 i 21 kwietnia. Wystarczy wypełnić formularz i wysłać go mailowo na adres aso@um.bytom.pl (skan lub zdjęcie) bądź złożyć w Referacie Gospodarki Odpadami (pokój 318, II piętro) przy Parkowej 2 w godzinach od 7.30 do 15.00.

Podczas dokonywania zgłoszenia osobiście, można od razu pobrać rękawiczki i worki. Informacje o szczegółach akcji można uzyskać pod nr tel.: +48 32 786 83 18.

Formularz

W formularzu należy wskazać liczbę osób, które będą brały udział w akcji oraz proponowane tereny do uporządkowania. Konieczne jest wpisanie miejsca gromadzenia worków z zebranymi odpadami (odpady muszą być posegregowane na frakcje). Na podstawie tych danych po akcji firma odpowiedzialna za odbiór odpadów pozbiera przygotowane worki ze śmieciami.

Formularz - odbiór rękawiczek i worków

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również