Wiadomości z Bytomia

Sprawdź, gdzie się zaszczepić

  • Dodano: 2021-01-11 06:30, aktualizacja: 2021-01-10 15:55

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę miejsc, w których odbywać się będą szczepienia przeciw COVID - 19. W naszym mieście jak dotąd znalazły się 22 takie punkty.

Zapisy na powszechne szczepienia ruszą 15 stycznia

Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, czyli m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali, pracowników domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także aptekarzy, pracowników hurtowni farmaceutycznych, studentów medycyny. Przypomnijmy, że wczoraj /7 stycznia/ pierwszą dawkę szczepionki przyjął cały zespół medyczny Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1.

Zobacz, gdzie możesz się zaszczepić - szczepimysie/slaskie

Udostępniona przez Ministerstwo zdrowia mapa z lokalizacjami punktów szczepień, jest na bieżąco aktualizowana.

Zapisy na szczepienie

15 stycznia ruszą zapisy na powszechne szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób spoza grup priorytetowych. Zapisy będą prowadzone m.in. poprzez:

  • bezpłatną infolinię 989,
  • Internetowe Konto Pacjenta (na stronie pacjent.gov.pl),
  • u lekarza POZ, który prowadzi szczepienia.

Bezpłatne szczepienia dostępne będą stacjonarnie w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (AOS), u lekarzy, którzy prowadzą prywatną praktykę i zgłosili się do programu oraz w innych placówkach medycznych, w centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych. Dla osób, które samodzielnie nie będą mogły dotrzeć do punktu szczepień, dostępny będzie mobilny zespół szczepiący.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.