Wiadomości z Bytomia

Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży

  • Dodano: 2016-04-19 07:45, aktualizacja: 2016-04-18 14:09
Bytomscy policjanci spotkali się z księżmi oraz wolontariuszami w związku z planowanymi na lipiec tego roku Światowymi Dniami Młodzieży. Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w komisariacie policji przy ul. Chrzanowskiego. Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem pielgrzymów, którzy w tym okresie będą gościć w Bytomiu.
 
 
14 kwietnia w komisariacie policji przy ul. Chrzanowskiego odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu pielgrzymów podczas lipcowych Światowych Dni Młodzieży. Organizatorem spotkania był komendant komisariatu. Prowadzącym był Zastępca Komendanta Komisariatu, podinspektor Marek Gawor. Uczestnikami byli, kierownik dzielnicowych komisarz Arkadiusz Sapiński, dzielnicowi z komisariatu oraz księża i wolontariusze z parafii: Św. Barbary, Najświętszego Serca Pana Jezusa, Świętej Trójcy i Bożego Ciała. Celem spotkania było przekazanie informacji dotyczących bezpieczeństwa pielgrzymów, którzy w tym czasie będą gościć w Bytomiu. Stróże prawa wśród wielu ważnych kwestii pytali zaproszonych gości między innymi o spodziewaną ilość osób, które mogą przyjechać. Wszelkie przekazane informację zostaną wykorzystane w planowaniu działań w tym okresie. Zapowiedziano już kolejne spotkanie, podczas, którego będą znane już dokładniejsze informacje dotyczące ilości osób, które dotrą do Bytomia. Policjanci zapewnili gości, że stróże prawa dołożą wszelkich starań aby zapewnić bezpieczeństwo pielgrzymom oraz mieszkańcom miasta.
 
 
Spotkanie było doskonałą okazją aby poruszyć z księżmi problem jakim niewątpliwie jest zbytna łatwowierność osób starszych. Przedstawiono sytuacje, w jakich seniorzy najczęściej padają ofiarą oszustów. Na zakończenie rozdano uczestnikom ulotki z cennymi informacjami dla osób starszych z prośbą o rozpropagowanie tych wskazówek wśród parafian. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.