Wiadomości z Bytomia

Solo Duo Dance Festival w Teatrze Rozbark w Bytomiu!

  • Dodano: 2024-05-13 11:30

Solo Duo Dance Festival odbył się po raz pierwszy prawie ćwierć wieku temu w Budapeszcie. W tym roku polska edycja festiwalu miała miejsce w Teatrze Rozbark w Bytomiu.

Taniec, muzyka, akcja!

Przez ostatnie dwa dni młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności taneczne w solowych układach oraz duetach przed profesjonalnym jury, w skład którego wchodzili kuratorzy wydarzeń tanecznych: Joanna Małaszyńska-Chitruszko (Festiwal Kalejdoskop), Anna Żak (Lubelski Teatr Tańca), Adam Kamiński (Mandala Performance Festival), Marek Zadłużny (MOVE Festival), Anna Duda (Wydział Teatru Tańca w Bytomiu), Kamil Bończyk (Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark), Anna Piotrowska (Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark). Do festiwalu zakwalifikowano 22 układy taneczne, wśród których znalazło się pięć duetów i siedemnaście solowych kompozycji. Dla wszystkich uczestników festiwalu odbyły się też warsztaty z tańca współczesnego i improwizacji.

Szóló Duó

Pierwsza edycja festiwalu Solo Duo miała miejsce w 2000 roku w Budapeszcie. Od tamtej pory festiwal stale się rozwija. W ostatnich latach wprowadzono półfinały w Polsce, Czechach, Niemczech i Węgrzech. Festiwal jest międzynarodową platformą dla małych form tańca współczesnego, na której swoje dzieła prezentują tancerze i choreografowie z różnych krajów, nie tylko europejskich, ale także z Meksyku, Korei i Izraela. W tym roku finał w Budapeszcie się nie odbędzie, ponieważ organizatorzy szykują się na przyszłoroczną edycję jubileuszową. Polska edycja festiwalu odbywa się w Bytomiu już 10 lat — od samego początku działalności Teatru Rozbark. 

Solo Duo Dance Festival w Teatrze Rozbark w Bytomiu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również