Wiadomości z Bytomia

Śmiertelne potrącenie pieszego w Bytomiu

  • Dodano: 2024-01-08 10:00, aktualizacja: 2024-01-09 11:40

Bytomscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego. Kierujący mitsubishi na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 84-latka. Mężczyzna zmarł.

Potrącenie pieszego w Bytomiu

Do zdarzenia doszło w piątek około 17.45 na ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu. 40-letni kierujący mitsubishi potrącił na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej 84-latka. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność. 

  • Uważajcie na drogach! Zachowajcie szczególną ostrożność na przejściach dla pieszych! W zimie szybko zapada zmrok. Często śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania, a panujące warunki utrudniają widoczność.
  • Kierowcy pamiętajcie, że pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i w zderzeniu z pędzącym samochodem prawie zawsze znajdzie się w tragicznym położeniu. Dlatego, szczególnie w miejscu wzmożonego ruchu pieszych, zdejmijcie nogę z gazu.
  • Piesi pamiętajcie, że kierowcy mogą Was nie widzieć lub nie zdążyć wyhamować. Zawsze kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania i noście odblaski. Przed wejściem na jezdnię upewnijcie się, że wszyscy kierujący Was dostrzegli i możecie bezpiecznie pokonać drogę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również