Wiadomości z Bytomia

Służby miejskie usuwają skutki silnego wiatru

  • Dodano: 2022-02-22 06:30, aktualizacja: 2022-02-21 20:06

Złamane drzewa i gałęzie, zerwane pokrycia dachów, utrudnienia drogowe, a także uszkodzone banery reklamowe oraz sieć trakcji tramwajowej.

To skutki silnego, porywistego wiatru, który osiągał nawet do 115 km/h i sprawił wiele problemów mieszkańcom, służbom miejskim i bytomskim strażakom.

Skutki wichury

Zarówno w sobotę, jak również w niedzielę /19-20 lutego/ mieszkańcy zgłaszali poluzowane dachówki oraz zerwane blachy z dachów budynków przy ul. Reptowskiej, Miarki, Didura, Olszewskiego, Frenzla, Powstańców Warszawskich, Jochymczyka oraz Żeromskiego. Strażacy i inspektorzy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów mieli sporo pracy również z powalonymi lub pochylonymi drzewami. Pochylone drzewo przy ul. Węglowej uszkodziło sieć trakcji tramwajowej, co miało wpływ na kursowanie tramwajów na trasie Bytom Plac Sikorskiego - Stroszek Zajezdnia. Powalone konary przy Pułaskiego, Obrońców Westerplatte, Asnyka, Zabrzańskiej, Stolarzowickiej, Nowej, Witczaka, Dąbrowa Miejska oraz w Parku Grota w Suchej Górze, Parku Ludowym w Miechowicach, Parku im. Adama Mickiewicza w Rozbarku powodowały utrudnienia w ruchu drogowym i pieszym.

Służby miejskie cały czas odnotowują kolejne zgłoszenia od mieszkańców oraz zarządców budynków w mieście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również