Wiadomości z Bytomia

Śląska policja podsumowała długi weekend na drogach

  • Dodano: 2023-06-13 09:30

Wzmożone siły policyjnych patroli czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących w trakcie minionego długiego weekendu. Pod względem zdarzeń drogowych możemy uznać, że przebiegł bezpiecznie. Od czwartku do niedzieli policja odnotowała 11 wypadków drogowych, w których rannych zostało 11 osób. Na szczęście nikt nie zginął. Ponadto mundurowi Śląskiej Policji zatrzymali 140 nietrzeźwych kierujących.

Za nami kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Od czwartku do niedzieli wiele osób skorzystało z możliwości bliższych lub dalszych wyjazdów. Nad bezpieczeństwem podróżnych już od środy czuwała większa liczba policyjnych patroli. Mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Śląska policja podsumowała długi weekend na drogach

Patrząc na ilość zdarzeń drogowych w ciągu minionych 4 dni, długi weekend można uznać za spokojny. W 11 odnotowanych wypadkach drogowych nikt nie zginął, a 11 osób zostało rannych. Policjanci obsłużyli także 375 kolizji. Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo i decydują się na jazdę po alkoholu. W sumie ujawniono ich aż 140, co daje średnio aż 35 pijanych kierujących każdego dnia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących! - przypominają bytomscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również