Wiadomości z Bytomia

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe - wspinaczka zamiast lekcji

  • Dodano: 2023-03-02 06:45, aktualizacja: 2023-03-01 17:02

Po feriach zimowych zostały już tylko wspomnienia. Tymczasem SKARPA BYTOM proponuje odskocznię od szkolnej rutyny. Zamiast siedzieć w szkolnej sali, uczniowie mogą spędzić dwie godziny lekcyjne w największym centrum wspinaczkowym w Polsce.

Powrót do szkoły po dwóch tygodniach wolnego nie dla każdego ucznia był łatwy. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM przypomina, że najlepszą odskocznią od nauki jest aktywność fizyczna. Obiekt wraca z ofertą dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków.

Zajęcia w szkolnej sali czy na ściance wspinaczkowej?

SKARPA BYTOM zaprasza grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli do przygody na ściankach wspinaczkowych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Planowany czas zajęć to dwie godziny lekcyjne. W tym czasie dzieci mogą przetestować czternaście torów wspinaczkowych w strefie Gryfnego Wspinania oraz dziecięcą boulderownię.

Cena, 20 zł za ucznia, obejmuje również wypożyczenie sprzętu oraz opiekę operatorów ścianki, którzy w pełni zapewniają bezpieczeństwo uczestników. Dodatkowo wspinaczka odbywa się przy pomocy nowoczesnej i bezpiecznej autoasekuracji. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to zmienne obuwie sportowe i wygodne ubranie.

Rezerwacja jest możliwa od poniedziałku do piątku w godz. 9-16. Zapisy odbywają się mailowo pod adresem: recepcja@skarpa.bytom.pl.

Czy to sport dla dzieci?

Strefy wspinaczkowe dostępne w obiekcie dostosowane są do każdego stopnia zaawansowania i wieku.

Odwiedzają nas nawet trzylatki, które świetnie radzą sobie na Gryfnym Wspinaniu. Każdy może spróbować swoich sił z tym sportem. Zachęcam do odwiedzenia nas zarówno z grupą szkolną jak i z przedszkolakami. To świetna forma integracji, która uczy odpowiedzialności za drugą osobę - mówi Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego Skarpa Bytom.

Dodaje, że dyscyplina zyskuje na popularności w Polsce, a zawodnicy Polskiego Związku Alpinizmu osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej.


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również