Wiadomości z Bytomia

Seniorzy z Bytomia szaleli na tanecznym parkiecie

  • Dodano: 2024-02-12 10:45

Bytomscy seniorzy już nie raz pokazali, że zamiast siedzieć w domu, lubią spotykać się w szerszym gronie i świetnie się bawić. Dowodem na niespożytą energię starszych mieszkańców naszego miasta była zorganizowana w czwartek, 8 lutego Potańcówka dla Seniorów – impreza zorganizowana z inicjatywy Bytomskiej Rady Seniorów i prezydenta Mariusza Wołosza.

Potańcówka dla Seniorów w Bytomiu

Pomysł zorganizowania karnawałowej zabawy tanecznej dla bytomskich seniorów pojawił się podczas jednego ze spotkań prezydenta z Bytomską Rady Seniorów. Seniorzy podkreślali, jak ważne są wydarzenia integrujące środowiska seniorów.

O potrzebie organizacji imprez dla najstarszych mieszkańców Bytomia, mówili także uczestnicy dorocznych Balów Seniora organizowanych przez bytomskie stowarzyszenia i ośrodki pomocy społecznej.

W Teatrze Rozbark pojawili się nie tylko seniorzy

Zorganizowana w tłusty czwartek pierwsza ostatkowa potańcówka adresowana była nie tylko do osób starszych. W Teatrze Rozbark pojawili się więc nie tylko dziadkowie i babcie, ale też młodsze pokolenie imprezowiczów, którzy wraz z seniorami bawili się do hitów z lat 70. i 80. Zaproszenie na potańcówkę przyjął też prezydent Mariusz Wołosz oraz przedstawiciele bytomskich środowisk seniorskich.

W rolę wodzirejki wcieliła się Julia Lewandowska, aktorka i tancerka Teatru Rozbark, która ma na swoim koncie także projekty społeczne realizowane z seniorami. W 2022 roku artystka realizowała projekt stypendialny, do którego zaprosiła grono seniorek i udowodniła, że dojrzałe ciało może być aktywne i otwarte na nowe. Wystarczy je ośmielić i dać mu szansę.

Seniorzy z Bytomia szaleli na tanecznym parkiecie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również