Wiadomości z Bytomia

Sale gimnastyczne w Bytomiu po remoncie [FOTO]

  • Dodano: 2024-02-22 12:00

Nowe, błyszczące parkiety, odświeżone ściany czy wymienione siatki i kosze – to tylko część prac, jakie wykonane zostały w salach gimnastycznych w trzech bytomskich szkołach: SP 16, SP 21 i Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół.

Kompleksowy remont przeszła sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 16 w Bobrku, gdzie nie tylko odnowiony został parkiet i ściany, ale też wymienione zostało oświetlenie, siatki zabezpieczające na oknach oraz siatki na koszach i do gry w siatkówkę i piłkę, a także kaloryfery.

Remont w SP 16 kosztował 165 tys. zł

– To nie był powierzchowny remont polegający tylko na malowaniu ścian czy malowaniu linii na pakiecie, lecz kompleksowy remont, dzięki któremu nasi uczniowie mogą ćwiczyć w dobrych warunkach – mówi Krystyna Matejczyk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 16.

Pod koniec zeszłego roku modernizacji doczekała się też sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 21 w Karbiu, gdzie za łączną kwotę 140 tys. zł pomalowana została cała sala oraz naprawiony został parkiet, który wymagał już pilnego cyklinowania, malowania linii i lakierowania. W ramach remontu wymieniona została też posadzka w salce do tenisa stołowego.

Na końcowym etapie są też prace remontowe w sali gimnastycznej w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół, gdzie zdemontowane zostały stare boazerie i pomalowano ściany.

Sala w „budowlance” zyskała nowe oświetlenie ledowe, nowe drzwi, a poddany renowacji parkiet aż się prosi, by na niego wbiec i pograć. Na ten moment uczniowie muszą jeszcze poczekać do końca lutego. Koszt prac to 100 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również