Wiadomości z Bytomia

Ruszyła metamorfoza schroniska w Bytomiu - Miechowicach

  • Dodano: 2024-05-29 11:15

Bytomskie schronisko dla bezdomnych zwierząt w Miechowicach przejdzie prawdziwą metamorfozę, a to za sprawą projektu z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego, na który zagłosowało 6246 bytomian. W ramach projektu „Stawiamy na łapy – bytomska oaza dla zwierząt” powstanie m.in. nowy pawilon z salą edukacyjną, pomieszczeniami dla kotów i wybiegiem zewnętrznym oraz nowy wybieg dla psów. Zmodernizowany zostanie pawilon dla psów, pomieszczenia dla gryzoni. Miasto podpisało wartą 1 mln 775 tys. zł umowę z wykonawcą, który do końca roku zrealizuje wszystkie prace.

Zagłosowali miłośnicy zwierząt

– To największy projekt, jaki będziemy realizować w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jest realizowany dzięki dużemu zaangażowaniu miłośników zwierząt, którzy wsparli bytomskie schronisko i oddali swój głos na tę inicjatywę – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Projekt zgłoszony przez schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu

Zgłoszony przez schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu projekt „Stawiamy na łapy – bytomska oaza dla zwierząt” otrzymał największe poparcie w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt zakłada m.in. modernizację schroniska poprzez zmianę zagospodarowania oraz remont części budynku wspólnego i wyodrębnienie pomieszczenia, w którym opieką będą mogły być otoczone małe zwierzęta domowe. W ramach projektu modernizacji doczekają się kojce do kwarantanny oraz system ogrzewania podłóg w budynku dla zwierząt.

– Prace budowlane to dla nas spore wyzwanie, dlatego będą prowadzone w schronisku etapami. Obecnie przenosimy psy, koty oraz trzy agamy z egzotarium do innych pomieszczeń, aby umożliwić wykonawcy rozpoczęcie robót w tzw. starym hotelu, gdzie zmodernizowany zostanie system ogrzewania – mówi Anna Kornas, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu.

W ramach projektu rozbudowana zostanie także instalacja fotowoltaiczna oraz odświeżone będą wszystkie wybiegi zewnętrzne dla zwierząt. Ważną częścią tego projektu jest stworzenie miejsca edukacji, w którym będą mogły odbywać się zajęcia dla starszych i młodszych miłośników zwierząt.

175 dni na realizację wszystkich prac

Zgodnie z podpisaną 20 maja umową z firmą Sławomir Raczyński Investment z Dąbrowy Górniczej, wykonawca ma 175 dni na realizację wszystkich prac. To oznacza, że inwestycja warta 1 mln 775 tys. zł zostanie ukończona jeszcze w 2024 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również