Wiadomości z Bytomia

Rusza warta ponad 483 tys. zł przebudowa ul. Gwareckiej

  • Dodano: 2022-04-19 11:00

Kolejna droga gminna zostanie przebudowana ze środków budżetu miasta. We wtorek, 19 kwietnia drogowcy rozpoczną przebudowę ul. Gwareckiej na odcinku liczącym 239 metrów od ul. Tramwajarzy do ul. Kruszcowej.

Wykonawcą wartej ponad 483 tys. zł inwestycji będzie bytomska firma „DALPOL” Spółka Jawna.

- Przebudowa ulicy Gwareckiej zostanie zrealizowana dzięki przekazaniu dodatkowych środków z budżetu miasta. Inwestycja ma na celu nie tylko poprawę komfortu jazdy kierowców, ale również zwiększenie bezpieczeństwa pieszych - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Kompleksowa przebudowa Gwareckiej

Przebudowa ulicy Gwareckiej będzie obejmować zjazdy do posesji, chodniki, pas postojowy oraz istniejące zieleńce a także wymianę betonowych krawężników, uzupełnienie elementów odwodnienia powierzchniowego, odtworzenie wpustów oraz przeprowadzenie regulacji studni rewizyjnych, skrzynek zaworów wodociągowych i gazowych w jezdni.

Od 19 kwietnia utrudnienia drogowe

Od wtorku, 19 kwietnia wykonawca robót wprowadzi tymczasową organizację ruchu na ul. Gwareckiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Kruszcową w kierunku skrzyżowania z ul. Tramwajarzy wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, zaś skomunikowanie do odcinka ulicy Gwareckiej objętego remontem będzie odbywało się ulicami Witczaka oraz Kruszcową.

W ramach wprowadzonych zmian w organizacji ruchu nie będzie także możliwości wjazdu od strony ulicy Gwareckiej na parkingi zlokalizowane przy sklepie "LIDL”, jednak możliwy będzie dojazd do znajdujących się tam sklepów od strony ul. Witczaka. Warto dodać, że I etap prac zakłada prowadzenie prac po wschodniej stronie ulicy Gwareckiej, dlatego też piesi będą mogli korzystać wyłącznie z chodnika po drugiej stronie ulicy.

Rusza warta ponad 483 tys. zł przebudowa ul. Gwareckiej / fot. UM Bytom

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.