Wiadomości z Bytomia

Rodzinne piknikowanie w Bytomiu

  • Dodano: 2018-06-11 08:00, aktualizacja: 2018-06-11 08:04

W kolejnych placówkach edukacyjnych odbyły się przedwczoraj, 9 czerwca pikniki i festyny miejskie. Bytomianie świętowali wolny czas w gronie rodzinnym, biorąc udział w grach, zabawach, konkursach oraz licznych występach artystycznych.

Organizatorzy lokalnych festynów przygotowali również mnóstwo innych atrakcji: kiermasze książek, licytację przedmiotów, dmuchańce, pokazy oraz słodkości upieczone przez rodziców i dzieci. Podczas zabawy starsi uczniowie rywalizowali także w rozgrywkach sportowych, zaś młodsi prezentowali swoje umiejętności wokalne.

Warto dodać, że pikniki są okazją do zaprezentowania szkolnych talentów i osiągnięć uczniów, a także integrują lokalną społeczność, która aktywnie włącza się w organizacje zabaw na świeżym powietrzu. Wczorajsze festyny odbyły się między innymi w:  Szkole Podstawowej nr 32, Szkole Podstawowej nr 27 oraz Przedszkolu Miejskim nr 21.

W sobotę, 9 czerwca odbył się również już VII Bieg Dzielnicowy w Parku Amendy w Łagiewnikach, w którym uczestniczyli młodzi sportowcy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, ale również dorośli bytomianie startujący w kategorii open.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również