Wiadomości z Bytomia

Rekordowa kwesta! Ponad 23 tysiące złotych zebrano dla dzieci ze Śląska i Kresów

  • Dodano: 2022-11-03 11:00

W dniach 30 października i 1 listopada na cmentarzach przy ul. Kraszewskiego i ul. Powstańców Śląskich, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Bytomiu zorganizowało kwesty, w których brali udział również prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i jego zastępcy.

W trzydziestej edycji kwestarze zebrali rekordową sumę.

Ponad 23 tys. złotych

Podczas kwesty na cmentarnych alejach datki zbierali przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Bytomiu na czele z Danutą Skalską, harcerze, młodzież szkolna, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, zastępcy prezydenta Bytomia Michał Bieda i Adam Fras, senator Halina Bieda, przewodniczący Rady Miejskiej Michał Staniszewski oraz pracownicy Opery Śląskiej.

Zebrano ponad 23 tys. zł, 50 dolarów i 25 euro.

Duże wsparcie

Już po raz trzydziesty przeprowadziliśmy kwestę na bytomskich cmentarzach i zebraliśmy rekordową kwotę. Jestem wzruszona tym, że tak dużo osób było zaangażowanych w naszą akcje. Mieliśmy wspaniałych kwestarzy a ludzie byli bardzo hojni. Dziękujemy im za zaufanie - mówi Danuta Skalska, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa.

Dla dzieci ze Śląska i Kresów

Pieniądze z kwesty zostaną przekazane m.in. polskiej szkole w Strzelczyskach oraz siostrom, które prowadzą we Lwowie oraz w Samborze ochronki dla dzieci - mówi Danuta Skalska, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kwestionariusz osobowy

    zbiórkę przeprowadzały osoby bardzo zamożne jak na warunki polskie. Czy prezydencik, senatorka i urzędasy przydupasy dały też coś od siebie? Np zrzekli się swojej pensji na rzecz tej zbiórki? Czy tradycyjnie gęby pełne frazesów i wyciągnięta łapa z sugestią "Dej"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również