Wiadomości z Bytomia

Regranting - konkurs na lokalne działania rozstrzygnięty

  • Dodano: 2021-06-18 07:00, aktualizacja: 2021-06-17 21:03

Bytomianie po raz kolejny udowodnili, że mają głowy pełne pomysłów. Pikniki i spotkania sąsiedzkie, warsztaty, a także remont klatki schodowej i śródmiejskiego  podwórka.

To tylko część projektów, które uzyskały dofinansowanie w  ramach kolejnej edycji konkursu na mikrodotacje.

To już druga odsłona bytomskiego regrantingu, w której ponownie już pierwszym naborze zostały rozdysponowane wszystkie środki. To blisko 80 tys. zł., które otrzymały bytomskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Dofinansowanie uzyskało łącznie 25 projektów, a w tym 18 społecznych i 7 inwestycyjnych.

Projekty społeczne

Wśród projektów, które otrzymały dofinansowanie znalazły się pikniki, spotkania sąsiedzkie, warsztaty dotyczące bezpieczeństwa, a w jednej z bytomskich szkół zawiśnie różowa skrzyneczka. Wśród nagrodzonych inicjatyw znalazł się m.in. projekt Kołem przez Bytom Stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców, w ramach którego pomysłodawcy zaproszą rowerzystów do podzielenia się swoimi pomysłami na tematbezpiecznego sposobu przemieszczania się rowerem po Śródmieściu i Rozbarku.

W ramach regrantingu zostaną zorganizowane społeczne inicjatywy m.in. Ligii Kobiet Nieobojętnych (Mozaika Inspiracji), Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły IV Liceum Ogólnokształcącego „Sikorak” (Kącik Spotkań - przyjazna przestrzeń w Sikoraku), a nawet Ochotniczej Straży Pożarnej Górniki (CZADowa Akademia - Bezpieczni w drodze do szkoły i pracy - edycja 2021).

Jednym z ciekawszych projektów, które uzyskały finansowe wsparcie jest Swap party (wymiana rzeczy) Wolnego Stowarzyszenia Zielonych Artystów.

Projekty inwestycyjne

Dotację na projekty inwestycyjne otrzymało 7 wniosków. Dzięki nim między innymi wypięknieje klatka schodowa przy ul. Jana Kochanowskiego, gdzie mieści się Stowarzyszenie Miłośników Rozbarku, a dzięki Pięknej Stronie Miasta powstaną nowe książkowe karmniki (II edycja Książkobrania). W ramach przyznanej dotacji wypięknieje jedno z podwórek przy ul. Dworcowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również