Wiadomości z Bytomia

Rampy do skatebordingu przy ul. Stolarzowickiej zostaną zdemontowane

  • Dodano: 2023-03-10 08:30, aktualizacja: 2023-03-10 08:44

Metalowe rampy do skatebordingu na placu zabaw przy ul. Stolarzowickiej, z których korzystają miłośnicy jazdy na deskorolce, rolkach czy BMX, zostaną wkrótce zdemontowane. Powodem jest ich zły stan techniczny, który wyklucza dalsze użytkowanie ramp ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Rampy do skateboardingu są w bardzo złym stanie technicznym

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz stan miejskich urządzeń na placach zabaw, Miejski Zarząd Dróg i Mostów przeprowadza okresowe kontrole swoich obiektów. Pozwalają one nie tylko określić ich stan techniczny, ale również możliwość dalszego użytkowania. W przypadku ramp na placu zabaw przy ul. Stolarzowickiej przeprowadzona kontrola wykazała konieczność nie tylko wyłączenia z użytkowania, ale również demontażu 3 ramp do skatebordingu.

Przypomnijmy, że teren, na którym znajduje się plac zabaw z rampami do skatebordingu należy do Miechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dzięki zawartemu porozumieniu gmina nie tylko postawiła tam popularne wśród dzieci i młodzieży rampy do skatebordingu, ale przeprowadzała okresowe kontrole obiektu. Teraz, również na zlecenie miasta, po 20 marca rozpocznie się rozbiórka obiektu, który ze względu na zły stan techniczny i bezpieczeństwo, nie może być nadal użytkowany.

Rozbiórka 3 ramp do skatebordingu będzie realizowana przez pracowników Zaplecza Technicznego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Nela

    No nareszcie! Żal było patrzeć na ten złom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również