Wiadomości z Bytomia

Prezydent pogratulował bytomskim karatekom sukcesów w mistrzostwach świata

  • Dodano: 2023-02-21 06:30, aktualizacja: 2023-02-20 17:09

W poprzednim roku w grudniu w Lublinie karatecy MUKS Ippon Bytom zdobyli sześć złotych medali w Mistrzostwach Świata WTKU w Karate Tradycyjnym. W poniedziałek, 20 lutego prezydent Bytomia Mariusz Wołosz gościł sportowców, którzy regularnie osiągają duże sukcesy.

W dniach 9-11 grudnia w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Świata WTKU w Karate Tradycyjnym. Michał Sowa zdobył złoty medal indywidualnie w fukugo (obronił tytuł zdobyty przed czterema laty w Kanadzie) i w kumite drużynowym seniorów, Kacper Pogoda wywalczył aż trzy złote krążki - w kata kadetów, fukugo kadetów i w kata drużynowym juniorów oraz srebro w kumite drużynowym juniorów. Maria Wysogląd, siostra Michała Sowy, została mistrzynią świata w kata seniorek. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz pogratulował sportowcom oraz trenerowi i prezesowi klubu Januszowi Sowie sukcesów.

Bytomscy karatecy z każdej imprezy mistrzowskiej przywożą worek medali

W poprzednim roku bytomscy karatecy świetnie się także spisali w październiku we włoskim Rimini, gdzie zdobyli pięć złotych medali w Mistrzostwach Europy w karate fukugo. Michał Sowa obronił tytuł mistrza Europy w fukugo (dwuboju) seniorów. Kolejne dwa złota doświadczony zawodnik wywalczył w kata drużynowym i kumite drużynowym oraz został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Maria Wysogląd również obroniła tytuł mistrzyni Europy w kata seniorek, a w kata drużynowym zdobyła srebro. Kacper Pogoda wywalczył mistrzostwo w kata drużynowym juniorów oraz brąz w kumite drużynowym kadetów.

W tym roku najważniejszą imprezą dla bytomskich zawodników i zawodniczek będą Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym WTKU, które odbędą się w dniach 7-8 października.

muks ippon bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również