Wiadomości z Bytomia

Prezydent pogratulował Beacie Pacut - Kłoczko medalu mistrzostw świata w dżudo

  • Dodano: 2022-10-18 06:15, aktualizacja: 2022-10-17 17:53

W poprzednim tygodniu dżudoczka Czarnych Bytom Beata Pacut - Kłoczko wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w kategorii do 78 kg.

W poniedziałek prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Adam Fras złożyli gratulacje znakomitej zawodniczce oraz trenerowi kadry kobiet Pawłowi Zagrodnikowi i prezesowi Czarnych Bytom Krzysztofowi Plewni.

Ciężki medal

We wtorek, 11 października w Taszkiencie, stolicy Uzbekistanu bytomianka cztery walki wygrała, jedną przegrała i po raz pierwszy w karierze stanęła na podium mistrzostw świata.

- Jedną z najtrudniejszych walk był pojedynek z zawodniczką z Uzbekistanu. Kibice mocno ja dopingowali i wywierano presję na sędziach, ale poradziłam sobie - mówiła dżudoczka Czarnych. To kolejny jej sukces, bo w 2021 roku wywalczyła w Lizbonie mistrzostwo Europy a w tym roku zdobyła złoty medal w prestiżowym turnieju Grand Slam w Tel Awiwie. - Medal z mistrzostwach świata sporo waży, jest naprawdę ciężki. Ma dla mnie bardzo duże znaczenie, podobnie jak złoty krążek, wywalczony w mistrzostwach Europy - dodała.

Duma i inspiracja

W poniedziałek, 17 października prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz zastępca prezydenta Adam Fras złożyli życzenia Pacut-Kłoczko oraz trenerowi reprezentacji kobiet Pawłowi Zagrodnikowi i prezesowi Czarnych Bytom Krzysztofowi Plewni.

- Jestem dumny, że bytomianka odnosi regularnie tak duże sukcesy i jest inspiracją dla innych naszych sportowców - mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Kuć żelazo

Pacut-Kłoczko czekają kolejne ważne turnieje, w grudniu Grand Slam w Tokio i Masters w Jerozolimie. W 2023 roku w maju Mistrzostwa Świata w Katarze a w listopadzie Mistrzostwa Europy we Francji.

- Beata jest obecnie na 5. miejscu w światowym rankingu i zbiera punkty do kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2024 roku w Paryżu - tłumaczył trener Zagrodnik, były zawodnik Czarnych, olimpijczyk, brązowy medalista Mistrzostw Europy. - Czeka mnie sporo startów, do igrzysk nie pozostało zbyt wiele czasu, ale to nawet dobrze, bo jestem w wysokiej formie. Trzeba kuć żelazo póki jest gorące - zaznaczała z uśmiechem znakomita dżudoczka.

Prezydent pogratulował Beacie Pacut - Kłoczko medalu mistrzostw świata w dżudo / fot. UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również