Wiadomości z Bytomia

Pożar poddasza w budynku przy ul. Mickiewicza 23!

  • Dodano: 2020-01-02 11:45

13 osób ewakuowano, w tym dwoje dzieci, z powodu pożaru jaki wybuchł około godz. 1.00 w nocy na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ul. Mickiewicza 23. W akcji wzięło udział m.in.: 16 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe oraz służby miejskie. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego jeden z lokali został wyłączony z użytkowania.

Po zakończonej akcji gaśniczej, która trwała kilka godzin /zakończyła się o 7.30/  część rodzin mogła powrócić do swoich mieszkań, zaś pozostali spędzili noc u rodzin. Po ugaszeniu pożaru prowadzono również prace rozbiórkowe nadpalonego dachu oraz sprawdzono budynek przy użyciu kamery termowizyjnej oraz urządzeń pomiarowych.

Skutkiem nocnego pożaru i spadających dachówek było także uszkodzenie samochodów zaparkowanych bezpośrednio pod budynkiem. W czwartek, 2 stycznia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz zarządca budynku będą prowadzić dalsze czynności w wyłączonym z użytku lokalu po nocnym pożarze w budynku przy ul. Mickiewicza 23.

Przyczyny pożaru bada policja.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.