Wiadomości z Bytomia

Powołano trzeciego wiceprezydenta Bytomia

  • Dodano: 2024-07-01 11:30

Magdalena Górak 1 lipca została powołana przez prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza na stanowisko trzeciego zastępcy prezydenta. Magdalena Górak z wykształcenia jest prawnikiem. Skończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Od urodzenia w Bytomiu

Od 2015 roku pracowała w Bytomskich Mieszkaniach, gdzie była kierownikiem jednego z najtrudniejszych merytorycznie działów, który zajmuje się m.in. odszkodowaniami, lokalami przeznaczonymi na najem socjalny w związku z eksmisją na rzecz osób bezdomnych i niepełnosprawnych oraz regresem zapłaconego odszkodowania. Zanim związała się z Bytomskimi Mieszkaniami pracowała jako prawnik w kancelariach prawnych oraz podmiotach sektora prywatnego ukierunkowanego m.in. na windykację.

W lipcu 2022 roku objęła funkcję dyrektorki Bytomskich Mieszkań, zaś 1 lipca 2024 roku została powołana na stanowisko trzeciego zastępcy prezydenta. Będzie odpowiadała m.in. za sprawy polityki społecznej, lokalowe, a także ochronę zabytków oraz współpracę z osobami niepełnosprawnymi.

Magdalena Górak jest bytomianką od urodzenia, absolwentką IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu i jak sama mówi o sobie lokalną patriotką. Jest wiernym kibicem sportowym, miłośniczką siatkówki oraz piłki nożnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również