Wiadomości z Bytomia

Postęp prac na lodowisku przy Pułaskiego w Bytomiu jest imponujący

  • Dodano: 2020-03-03 07:30, aktualizacja: 2020-02-27 10:52

Prace związane ze stawianiem bocznej konstrukcji  nowej hali lodowiska, budowy słupów żelbetowych, belek i płyt stropowych są już w zaawansowanej fazie.

Warto podkreślić, że dzięki tym pracom możliwe jest stopniowe uzupełnianie pozostałej części dachu lodowiska.

Trwają również prace budowlane wewnątrz budynku administracyjngo

Przypomnijmy, że umowę na budowę nowej hali lodowiska podpisano w czerwcu 2019 roku, a już w lipcu rozpoczęła się rozbiórka popularnej „Stodoły”. Następnie wykonawca po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpoczął na przełomie września i października prace ziemne pod fundamenty nowego lodowiska. W kolejnym etapie postawiono 24 filary, rozpoczęto montaż dźwigarów z drewna klejonego, które będą wspierać dach nowej hali lodowiska, a także wykonano pierwszą warstwę dachu z blachy trapezowej nad taflą lodowiska.

Po tym jak zakończyły się prace związane z montażem pierwszej warstwy pokrycia dachowego, rozpoczęły się roboty związane ze stawianiem słupów żelbetowych prefabrykowanych głównej konstrukcji budynku oraz belek i płyt stropowych.

Główna konstrukcja nośna bytomskiego lodowiska będzie wykonana w technologii żelbetowej. Dach ma być wsparty na dźwigarach z drewna klejonego, a elewacja zostanie wykonana z płyt warstwowych. Istniejący budynek szatniowo-administracyjny zostanie nie tylko zmodernizowany, ale przede wszystkim wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Będzie miała 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie będzie znajdować się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz pomieszczenia, które można wykorzystać na saunę czy siłownię.

Hala lodowiska, która będzie kosztować około 40 mln (z czego 15 mln zł to środki pozyskane przez miasto w ramach dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki) będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów w naszym regionie. Planowany termin ukończenia inwestycji to koniec września 2021 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.