Wiadomości z Bytomia

Popełnił kilka przestępstw, wpadł podczas kontroli. 22-latkowi grozi do 5 lat

  • Dodano: 2022-10-24 07:30, aktualizacja: 2022-10-23 17:52

Zatrzymany 22-latek odpowie przed sądem za kilka popełnionych przestępstw. W środę policjanci z komisariatu na Szombierkach zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem, mając czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i posiadał narkotyki. Dodatkowo wcześniej przywłaszczył pojazd i skradł laptopa.

W minioną środę kryminalni z czwartego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który kilka razy złamał prawo. Policjanci z Szombierek w toku prowadzonych postępowań dotyczących kradzieży i przywłaszczenia pojazdu typu laweta ustalili sprawcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Bytomia. Mundurowi zatrzymali go, gdy wysiadał z samochodu, którym przyjechał. Mężczyzna był bardzo zaskoczony i nie spodziewał się wizyty policjantów.

22-latkowi za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia

Okazało się, że zatrzymany posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy Katowice Wschód. Stróże prawa podczas zatrzymania mężczyzny ujawnili również przy nim narkotyki. Bytomianin posiadał niecały gram amfetaminy.

Śledczy odzyskali skradziony laptop i przywłaszczony przez 22-latka pojazd, który został oddany właścicielowi. Sprawca usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionych przestępstw. Teraz odpowie za swoje postępowanie przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również