Wiadomości z Bytomia

Ponad 4 mln zł na termomodernizację budynku Muzeum Górnośląskiego

  • Dodano: 2023-07-12 06:30, aktualizacja: 2023-07-11 17:18

W budynku głównym Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu przy pl. Jana III Sobieskiego rozpoczął się remont dachu oraz instalacji: oddymiania, wentylacji i klimatyzacji. Inwestycja warta ponad 4 mln realizowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz pozyskanego przez placówkę dofinansowania z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych.

Ponad 4 mln zł na termomodernizację budynku Muzeum Górnośląskiego

Celem prowadzonych prac jest poprawa efektywności energetycznej budynku Muzeum Górnośląskiego oraz podniesienie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W ramach inwestycji docieplony zostanie stropodach, wymienione poszycie dachu, zamontowana instalacja do wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w części pomieszczeń poddasza budynku biurowo-magazynowego oraz zamontowana instalacja oddymiania w budynku ekspozycyjnym.

Muzeum Górnośląskie ogłosiło także postępowania przetargowe na wykonanie izolacji pionowej budynku.

Część wystaw zamknięta na czas remontu

Ze względu na charakter prowadzonych prac, odwiedzający placówkę muszą liczyć się z ograniczeniem dostępu do części ekspozycji. Do tej pory zamknięte zostały dwie wystawy: „Przyroda Górnego Śląska” (będzie nieczynna do zakończenia prac budowlanych) oraz „Jan Matejko. Prace ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu”.

W związku z remontem, w gmachu głównym przy pl. Jana III Sobieskiego ruch odwiedzających odbywa się wyłącznie windą.

Pozostałe ekspozycje w budynku głównym oraz wszystkie wystawy w budynku przy ul. Korfantego są dostępne dla zwiedzających.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również