Wiadomości z Bytomia

Pomyśl o zwierzętach - wystaw miskę z wodą w upały

  • Dodano: 2019-08-10 11:00, aktualizacja: 2020-08-10 11:02

Żar z nieba daje się we znaki nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Poza psami i kotami są też ptaki, jeże i inne małe gryzonie, które w czasie upałów nie mają dostępu do wody. 

Ustawmy zwierzętom miski z wodą – apeluje Maciej Koźmiński, zastępca naczelnika Wydziału Inżynierii Środowiska. Niejednokrotnie mogą one polegać tylko na nas, a podczas upałów same nie odkręcą sobie kurka z wodą. 

Naczynie powinno być niskie, aby ptaki mogły skorzystać z wodopoju nie robiąc sobie przy tym krzywdy. Warto pomyśleć też o bezpańskich psach i kotach ustawiając im miski na swoich posesjach. Niestety, mimo apeli ciągle jeszcze zdarzają się sytuacje, że ludzie zostawiają zwierzęta w rozgrzanych samochodach

To jest dla czworonoga wyrok, bo auto nagrzewa się w rekordowym tempie. W ciągu kilku minut temperatura wewnątrz pojazdu może sięgnąć nawet 50 stopni! - mówi Maciej Koźmiński

Przypomnijmy, że za pozostawienie psa w samochodzie można zapłacić mandat. Takie zachowanie może też skutkować postawieniem zarzutów o rażącym zaniedbaniu lub znęcaniu się nad zwierzęciem, a to z kolei grozi karą więzienia.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również