Wiadomości z Bytomia

Polonia umocniła swoją pozycję lidera

• Dodano: 2023-05-08 07:45, aktualizacja: 2023-05-08 07:59

W 27. kolejce III grupy piłkarskiej 3. ligi bytomianie pokonali na swojej murawie drużynę z Zielonej Góry. Bohaterem spotkania oraz zdobywcą jedynej w tym meczu bramki jest Tomasz Gajda, który pokonał bramkarza Lechii w 61. minucie, dwie minuty po wejściu na boisko.

Wynik spotkania cieszy tym bardziej, że na boisko niebiesko-czerwoni wyszli bez swoich czterech czołowych zawodników. Żółte kartki wyeliminowały z gry Michała Bedronkę oraz Filipa Żagla, natomiast z powodu kontuzji w meczu nie mogli zaprezentować się Krzysztof Ropski oraz Jakub Siwek.

Podopieczni Adama Burka umocnili tą wygraną swoją pozycję lidera w ligowej tabeli. Obecnie zajmują 1 miejsce z 62 punktami na koncie. Drużynie z drugiego miejsca do bytomskiego zespołu brakuje aż 5 punktów.

Do końca sezonu zostało 7. kolejek. Na kolejną walkę o komplet punktów bytomianie pojadą do Kluczborka. 13 maja o godzinie 17:00 zmierzą się z MKS Kluczbork.