Wiadomości z Bytomia

Polonia i Szombierki w jednej grupie

  • Dodano: 2018-07-18 07:30, aktualizacja: 2018-07-16 14:03

Znamy już podział grup IV ligi w sezonie 2018/2019. Najważniejsza zmiana dotyczy drużyn z Bytomia, bowiem Szombierki i BS Polonia Bytom trafiły do jednej grupy, a to oznacza, że jesienią i wiosną odbędą się derby Bytomia.

Wciąż nie znamy jednak ostatecznego składu IV ligi, bowiem Unia Turza Śląska, która spadła z III ligi oraz BKS Stal Bielsko – Biała wycofały się z rozgrywek. To z kolei oznacza, że aby uzupełnić skład IV ligi trzeba rozegrać dodatkowy baraż, w który zagrają JSP Szczakowianka i Kuźnia Ustroń. Tak więc dopiero na tydzień przed inauguracją nowego sezonu poznamy ostateczny skład IV-ligowych grup.

Wiadomo już jednak, że w jednej grupie zagrają Szombierki i BS Polonia Bytom. Rywalami naszych drużyn będę ponadto w I grupie: Przemsza Siewierz, Śląsk Świętochłowice, RKS Grodziec, MKS Myszków, Sarmacja Będzin, Gwarek Ornontowice, Warta Zawiercie, Polonia Poraj, Górnik Piaski, Raków II Częstochowa oraz beniaminkowie: Zieloni Żarki, Unia Kosztowy, Slavia Ruda Śląska i Unia Dąbrowa Górnicza.

Runda jesienna IV ligi rozpocznie się 11 sierpnia i zakończy 17 listopada. Warto dodać, że w poprzednim sezonie Polonia Bytom grała w II grupie, teraz jednak decyzją Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Niebiesko – Czerwoni trafili do grupy I.

Autor: Tomasz Sanecki

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.