Wiadomości z Bytomia

Policjanci spotkali się z młodzieżą z klasy mundurowej

  • Dodano: 2023-10-19 08:30, aktualizacja: 2023-10-19 08:41

Klasa mundurowa odwiedziła Komendę Miejską Policji w Bytomiu. Tym razem uczniowie klasy I o profilu mundurowym ze szkoły przy ulicy Webera mieli okazję poznać i przyjrzeć się pracy policjantów. Spotkania z młodzieżą odbywają się cyklicznie w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie...twórzmy ją razem”.

"Policję tworzą ludzie...twórzmy ją razem"

W ramach trwającej kampanii promocyjno-informacyjnej C tym razem młodzież z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Webera odwiedziła bytomską komendę. Byli to uczniowie klasy I o profilu mundurowym. Licealiści mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda służba w naszej formacji oraz przyjrzeć się pracy policjantów. Stróże prawa opowiadali o tajnikach policyjnego rzemiosła i szczegółowo omówili aspekty policyjnej pracy i sposobu rekrutacji. W trakcie spotkania widać było ogromne zainteresowanie młodych ludzi pracą policjantów. Młodzież zadawała liczne pytania, które dotyczyły zarówno przyjęcia do służby, jak i zadań policjantów na konkretnych stanowiskach.

Na koniec instruktor strzelań młodszy aspirant Marcin Ławiński omówił i zademonstrował gościom broń palną, będącą na wyposażeniu policji. Uczniowie mogli przyjrzeć się poszczególnym egzemplarzom broni i amunicji oraz wyposażeniu specjalnemu, którego policjanci używają podczas służby. Nastolatkowie zwiedzili również budynek komendy, między innymi pomieszczenie dla osób zatrzymanych i pokój okazań. Na placu wewnętrznym licealiści mogli zobaczyć sprzęt i radiowozy policyjne. Niektórzy z nich już deklarują, że po skończeniu szkoły zasilą szeregi naszej formacji.

- Wszystkich zainteresowanych służbą w szeregach Policji zachęcamy do odwiedzenia strony śląskiej Policji, na której można uzyskać informacje o wymaganiach stawianym kandydatom i terminach aktualnych naborów - czytamy w komunikacie bytomskiej policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również