Wiadomości z Bytomia

Policjanci przekazali 48 litrów spirytusu na walkę z COVID-19

  • Dodano: 2020-04-29 08:30, aktualizacja: 2020-04-29 08:46

Bytomscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wykonując swoje służbowe obowiązki niejednokrotnie zabezpieczają alkohol, który przestępcy próbują nielegalnie wprowadzić do obrotu. Właśnie 48 litrów wysokoprocentowego alkoholu zabezpieczonego podczas policyjnych działań wesprze walkę z koronawirusem.

Sprawa miała swój początek w lutym bieżącego roku

Wtedy stróże prawa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z mieszkań w Centrum miasta rozlewany jest „lewy” alkohol. Policjanci natychmiast wkroczyli do akcji. W jej wyniku zatrzymano 43-latkę, która w mieszkaniu rozlewała alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Do sprawy stróże prawa zabezpieczyli butelki z "lewym" towarem. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd. Grozi jej grzywna, a nawet do roku więzienia.

Z inicjatywy policjantów bytomskiej komendy zabezpieczone 48 litrów alkoholu, za zgodą sądu na mocy przepisów, które weszły z tytułu walki z epidemią koronawirusa, zostało przekazane do Wydziału Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Teraz zabezpieczony alkohol zostanie wykorzystany do walki z epidemią COVID-19.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również