Wiadomości z Bytomia

Policjanci na parkowym Dniu Dziecka!

  • Dodano: 2024-06-03 12:45

Pierwszego czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji na terenie bytomskiego parku zorganizowano festyn dla najmłodszych. Uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji, jedną z nich było stoisko przygotowane przez bytomskich policjantów.

Moc atrakcji

W sobotę odbył się „Parkowy Dzień Dziecka”, który trwał do wieczora. Został on zorganizowany na terenie parku miejskiego imienia Franciszka Kachla w Bytomiu. Imprezę objął patronatem Prezydent Bytomia. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, w tym konkursy i występy artystyczne.

W pikniku uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, którzy tego dnia przygotowali pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Bezpieczeństwa uczą się od najmłodszych lat

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja policyjnego radiowozu, kasków, kamizelek taktycznych. Dzieci mogły zajrzeć do wnętrza radiowozu, usiąść w nim i poczuć się jak stróże prawa. Wszyscy mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, z niebieską maskotką śląskiej Policji „Sznupkiem”, a także się do niego poprzytulać.
Wspólna zabawa stała się też doskonałą okazją do przekazania dzieciom informacji na temat bezpieczeństwa.

Policjanci na parkowym Dniu Dziecka!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również