Wiadomości z Bytomia

Pojedź na miniobóz za 30 zł

  • Dodano: 2018-06-08 08:15, aktualizacja: 2018-06-08 10:39

Już od najbliższego poniedziałku, 11 czerwca ruszają zapisy na miniobozy w Kokotku. Jak co roku mogą w nich wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, którzy spędzą cztery dni w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym. Pierwszy turnus już 24 czerwca.

Organizatorzy wypoczynku – Urząd Miejski w Bytomiu i Bytomski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego zapewniają, że dzieci na pewno nie będą narzekać na nudę. Będą miały tam do dyspozycji rowery, basen, boisko do koszykówki i piłki nożnej. Zapewnione jest też pełne wyżywienie (4 posiłki dziennie). Trzeba mieć na uwadze, że panują tam harcerskie warunki. Dzieci śpią w 10-osobowych namiotach, muszą zatem zabrać ze sobą ciepłą odzież do spania, bo noce mogą być chłodne. Niezbędne jest też inne wyposażenie, takie jak środki przeciw komarom, bo ośrodek położony jest w lesie. W przypadku słonecznej pogody, dzieci koniecznie muszą zabrać ze sobą czapkę i okulary przeciwsłoneczne oraz krem do opalania z wysokim filtrem.

Oferta skierowana jest do uczniów bytomskich szkół podstawowych, zameldowanych w naszym mieście. Dzieci, które dopiero pójdą do I klasy, muszą jednak na miniobóz w Kokotku poczekać jeszcze rok. Nie mogą uczestniczyć w miniobozach również uczniowie, którzy skończyli podstawówkę.

Rodzice płacą za taki pobyt tylko 30 złotych. Resztę kosztów pokrywa gmina. W sumie miasto przeznaczyło na ten cel ok. 40 tys. zł (koszty obejmują również ubezpieczenie i transport, który zapewnia bytomski przewoźnik).

Aby zapisać dziecko na miniobóz w Kokotku, trzeba zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Bytomiu, przy ul. Smolenia 35 do pokoju 125 /I piętro/ z dowodem osobistym. Zapisy prowadzone są od 11 czerwca do wyczerpania zgłoszeń w godzinach 7.45 – 13.30 od wtorku do piątku oraz w poniedziałek od 7.45 do 16.00.

Rodzic dziecka albo opiekun prawny musi wypełnić kartę zgłoszeniową, a w kasie uiścić opłatę. Kasa w budynku przy ul. Smolenia 35 znajduje się w pokoju nr 35 /parter/ i czynna jest w poniedziałki od 7.45 do 16.00 oraz od wtorku do piątku od 7.45 do 13.30.

Szczegółowe informacje na temat miniobozów w Kokotku znajdziecie Państwo w Wydziale Kultury i Sportu, ul. Smolenia 35 /I piętro, pokój nr 125/.

Bardzo ważne – by zapisać dziecko na miniobóz, trzeba wybrać się na ul. Smolenia 35 osobiście. Zapisy telefoniczne nie będą prowadzone. Należy też dokładnie zapoznać się z regulaminem pobytu w Kokotku.

Terminy turnusów:
I turnus: 24 – 27 czerwca;
II turnus: 27 – 30 czerwca;
III turnus: 30 czerwca – 3 lipca;
IV turnus: 3 – 6 lipca;
V turnus: 6 – 9 lipca;
VI turnus: 9 – 12 lipca.

Pobierz kartę kwalifikacyjną

Pobierz załącznik do karty kwalifikacyjnej

Zobacz treść ogłoszenia

Zobacz informację o miniobozach

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Pojedź na miniobóz za 30 zł


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.