Wiadomości z Bytomia

Po alkoholu chciał wieźć dzieci na wycieczkę!

  • Dodano: 2022-06-24 08:00, aktualizacja: 2022-06-24 08:12

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali wczoraj kierowcę autobusu. 47-latek miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną, jednak okazało się, że kierowca w swoim organizmie miał prawie pół promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca autobusu

Wczoraj dzieci jednej z bytomskich szkół podstawowych miały zaplanowaną wycieczkę szkolną, na którą miały się udać wynajętym autobusem. Pod szkołę na wyznaczoną godzinę zbiórki podjechał autobus, jednak w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuwalna była od niego woń alkoholu. To zaniepokoiło rodziców, którzy zwrócili się do policjantów ruchu drogowego bytomskiej komendy o przeprowadzenie kontroli stanu trzeźwości kierowcy. Jak się okazało, 47-latek w swoim organizmie miał prawie pół promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, stracił też pracę i będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Przypominamy, że policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy, jak co roku w okresie wakacyjnym prowadzą kontrole autobusów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. W czasie kontroli mundurowi sprawdzają nie tylko stan techniczny pojazdów, czy dokumenty, ale przede wszystkim trzeźwość kierowców. Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto skorzystać z możliwości zgłoszenia i przeprowadzenia kontroli autobusu. Najważniejsze jest, aby nasze dzieci mogły podróżować w sposób bezpieczny.

W Bytomiu policjanci kontrole autobusów przeprowadzają w wyznaczonym punkcie, na parkingu przy Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark” ulica Kilara 29. Kontrole autobusów można zgłaszać najlepiej z kilku dniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonów 47 853 32 55,47 853 32 00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również