Wiadomości z Bytomia

Plaga kierowców na "podwójnym gazie". Aż 10 straciło prawo jazdy w jeden poranek

  • Dodano: 2023-07-26 06:15, aktualizacja: 2023-07-26 06:41

We wtorek od wczesnych godzin rannych policjanci prowadzili działania „Trzeźwość” w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2023”. Stróże prawa zatrzymali aż dziesięciu kierowców pod wpływem alkoholu. Wszyscy stracili prawa jazdy. Grozi im teraz wysoka kara grzywny, a nawet do 2 lat więzienia.

We wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy przeprowadzili na ulicach miasta działania „Trzeźwość” w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2023”. Mundurowi od samego rana sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Niestety podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali dziesięć osób, które kierowały pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”.

Na Alei Jana Pawła II stróże prawa zatrzymali aż trzech kierowców z promilami, w tym 49-letniego mieszkańca Radzionkowa kierującego volkswagenem, 59-letniego mieszkańca Zabrza kierującego hyundaiem oraz 28-latka z Siemianowic siedzącego za kółkiem samochodu kia. Na ulicy Żołnierskiej w ręce stróżów prawa wpadł 42-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego kierujący scanią, a na ulicy Witczaka 45-latek z Katowic jadący daewoo.

To nie był trzeźwy poranek, aż 10 kierowców straciło prawo jazdy

Kilka minut później policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu misthubishi na ulicy Kędzierzyńskiej, którym okazał się 40-letni bytomianin. Ostatni z pijanych kierowców wpadł na ulicy Ułańskiej. Siedzący za kółkiem 41-latek to mieszkaniec Puszczewa.

Wszyscy zatrzymani to mężczyźni, których badanie stanu trzeźwości wykazało od 0,6 do prawie 2 promili alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi zatrzymali tego dnia trzy osoby, które wsiadły za kierownicę będąc po użyciu alkoholu. To również mężczyźni w wieku 42, 49 i 61 lat.

Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze zarówno dla siebie, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o zachowanie odpowiedzialności i niewsiadanie za kierownicę, kiedy nie mamy pewności co do stanu naszej trzeźwości. Bądźmy rozsądni! - apelują policjanci z Bytomia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również