Wiadomości z Bytomia

Pijani za kółkiem. Jak prezentują się statystyki?

  • Dodano: 2024-07-09 10:30

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie Bytomia prowadzili działania „Trzeźwość”. Celem akcji było wyeliminowanie z dróg nie tylko tych, którzy kierują na tak zwanym „podwójnym gazie”, ale również pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

Kolejne kontrole trzeźwości w BytomiTrzu

Mundurowi z bytomskiej drogówki wraz z policjantami z komisariatów wczoraj od wczesnych godzin rannych prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości w wyznaczonych punktach miasta.

Podczas prowadzonych działań policjanci na ulicy Wrocławskiej zatrzymali trzy nietrzeźwe osoby i dwie osoby po użyciu alkoholu. 37-latka, który mając, prawię pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował pojazdem marki volvo. 43-letniego kierowcę peugeota, który miał prawie promil i 51 kierowcę volkswagena, który także miał w organizmie niespełna promil alkoholu.

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy z „promilami” to 52-latek kierujący samochodem marki kia i 28-latek poruszający się bmw, którzy mieli w organizmie poniżej pół promila.

Amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” stracili prawa jazdy, grozi im wysoka kara grzywny, a za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości nawet pozbawienia wolności.

To wpływa na twoje ciało i zmysły!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi apelują też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących!

Wartą przypomnienia jest informacja, że w Polsce dopuszczalna wartość alkoholu za kierownicą to poniżej 0,20 promila. Wartość od 0,20 do 0,50 promila to wykroczenie a od 0,50 w górę to przestępstwo. W każdym przypadku kierowca traci prawo jazdy i od sądu zależy na jaki czas. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi nawet kara pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowanie pod wpływem środków odurzających jest tak samo karane.

Ważny przepis

Od 14 marca wszedł w życie przepis mówiący o zaostrzeniu kar za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również