Wiadomości z Bytomia

Pierwsze uprawnienia zdobyte! Egzamin na kartę rowerową w SP nr 46

  • Dodano: 2024-06-14 13:00

Dzielnicowi z komisariatu III wzięli udział w egzaminie na kartę rowerową, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 46 w Bytomiu. Stróże prawa udzielili uczniom cennych wskazówek oraz przekazali podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa jazdy jednośladem. Nawiązali także do bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.

Czujne oko policjantów i rozmowy o bezpieczeństwie

Pod czujnym okiem dzielnicowych z komisariatu III do egzaminu praktycznego na kartę rowerową przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej 46 w Bytomiu. Policjanci udzielili dzieciom cennych wskazówek oraz przekazali informacje dotyczące bezpiecznej jazdy na rowerze, oraz tego, jak należy postępować, aby ograniczyć zdarzenia drogowe. Informowali, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas jazdy. Przypomnieli też, jakie elementy stanowią obowiązkowe wyposażenie jednośladów i że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

W trakcie spotkania dzielnicowi omówili także tematy związane z bezpiecznym podczas wypoczynku zarówno na rowerze, jak i nad wodą, takie jak „Bezpieczne Wakacje”, „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Poruszona została tematyka oszustów i jak się przed nimi chronić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również