Wiadomości z Bytomia

Pediatria w szpitalu przy ul. Batorego po remoncie [FOTO]

  • Dodano: 2024-04-04 11:45

Zakończył się pierwszy etap modernizacji Oddziału Klinicznego Pediatrii Szpitala Specjalistycznego nr 2 przy ul. Batorego. W środę, 3 kwietnia prezydent Mariusz Wołosz wziął udział w uroczystym otwarciu oddziału po remoncie, gdzie przekazał symboliczny czek na kwotę 200 tys. zł na zakup wyposażenia – w tym dziecięcych łóżeczek.

Wyremontowane sale chorych, nowe łazienki i wymienione instalacje – to tylko część prac remontowych wykonanych w ramach marszałkowskiego projektu Modernizacji bloku nr 3 na potrzeby Oddziału Klinicznego Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym nr 2.

– To pierwszy tak duży remont na tym oddziale od wielu lat. Każde działanie zmierzające do poprawy funkcjonowania placówki jest ważne dla miasta. Dotacja, którą szpital przeznaczy na zakup wyposażenia pozwoli stworzyć miejsce, w którym mali pacjenci i czuwający przy nich rodzice będą mogli dochodzić do zdrowia w komfortowych warunkach – mówi prezydent  Mariusz Wołosz.

W ramach dotacji miasta, placówka przy ul. Batorego 15, zakupi 20 nowych łóżek z materacami, a także pięć łóżeczek dla mniejszych dzieci. W planach jest także zakup szafek przyłóżkowych, szaf ubraniowych, wózków anestezjologicznych oraz szaf na leki czy wózków opatrunkowych.

Przyjaźnie i komfortowo

I tak  wyremontowane sale dla małych i większych pacjentów zyskały stonowane kolory, nowe posadzki, a także system przywoławczy, czyli instalację, która usprawnia komunikację między pacjentem a personelem medycznym. Co ważne, przy salach powstały toalety oraz wymienione zostały stare instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, przeciwpożarowe oraz tlenowe.

W liczącym 50 łóżek bytomskim oddziale pediatrycznym całodobową opieką medyczną objęte są dzieci w wieku od 1. miesiąca życia do ukończenia 17 lat. Zakres świadczonych usług obejmuje cztery odcinki: niemowlęcy, biegunkowy, dzieci młodszych oraz dzieci starszych. W ciągu roku hospitalizowanych jest tu blisko 2500 dzieci.

Środki na modernizację Oddziału Klinicznego Pediatrii Szpital Specjalistyczny nr 2 otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach udzielonej dotacji. Koszt realizacji pierwszego etapu prac wyniósł 2,9 mln zł. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również