Wiadomości z Bytomia

Patrzeć i widzieć. W obiektywie Agnieszki Biedy

  • Dodano: 2023-03-03 06:30, aktualizacja: 2023-03-03 07:05

O mnie. O Tobie. O nas - to tytuł wystawy Agnieszki Biedy, fotografki, nauczycielki jogi, która w sobotę, 4 marca o 17.00 zawita do Pałacu w Miechowicach. Wystawa jest podsumowaniem 10-letniej pracy autorki, podczas której stworzyła dwa duże projekty „The Dancer Project” oraz „Shapes of the breath” współpracując z artystami m.in. z Polski, Izraela, Włoch i Hiszpanii.

Agnieszka Bieda zafascynowała się fotografią w wieku 14 lat, a trzy lata później przygotowała swoją pierwszą autorską wystawę „Niemy krzyk”. W 2015 roku obroniła dyplom z fotografii klasycznej, rozpoczynając autorski cykl „The Dancer Project”.

Patrzeć i widzieć. W obiektywie Agnieszki Biedy

Półroczna praca z blisko dwudziestoma tancerzami doprowadziła ją do jeszcze głębszych poszukiwań fotograficznych, których tematem stawał się już nie tylko taniec, ale też emocjonalność. Te poszukiwania otworzyły kolejny, trwający 6 lat projekt „Shapes of the breath”, w którym współpracowała z artystami z kraju i zagranicy. Efekty tej pracy były kilkukrotnie publikowane w magazynach „Vogue Italia” oraz „The Immaginarium”.

To właśnie uważna praca z drugim człowiekiem, ruchem i ciałem stała się drogą artystki, która została nauczycielką jogi i założyła markę Holistyczna Ciałoterapia. „O mnie. O Tobie. O nas” to wystawa zawierająca nie publikowane nigdy wcześniej fotografie, które są intymnym dialogiem między dwojgiem ludzi.

Być tak naprawdę

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty Odkryj siebie dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które zaplanowano w każdy wtorek marca. Obowiązują zgłoszenia na adres mailowy k.michalska@palacwmiechowicach.pl.

17 marca o 18.00 w Pałacu w Miechowicach odbędzie się spotkanie dla kobiet „Być tak naprawdę”, dotyczące budowania relacji z ciałem i reagowania na jego subtelne sygnały, które podpowiadają jak we własnych historiach, nawet trudnych, widzieć przestrzeń do zmiany. Obowiązuje rezerwacja miejsc.


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również