Wiadomości z Bytomia

Papierosy bez akcyzy nie trafią na rynek

  • Dodano: 2023-10-31 08:15, aktualizacja: 2023-10-31 08:28

Bytomscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przechwycili ponad milion trzysta tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ręce mundurowych wpadli także właściciele nielegalnego towaru. Mężczyźni, wprowadzając papierosy do obrotu, naraziliby Skarb Państwa na straty sięgające miliona złotych.

Teraz grozi im grzywna i do 3 lat więzienia

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu przeprowadzili akcję, w wyniku której zabezpieczyli znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi wcześniej ustalili, że na terenie Bytomia i jednej z posesji powiatu będzińskiego, w garażu mają znajdować się hurtowe ilości wyrobów tytoniowych.

Ostatecznie w wyniku przeprowadzonych działań policjanci w dwóch garażach znajdujących się na terenie powiatu będzińskiego i Piekar Śląskich oraz w dwóch samochodach ujawnili ponad milion trzysta tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę miliona złotych z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego. Mundurowi zatrzymali także właścicieli nielegalnego towaru. Do policyjnego aresztu trafił 58-letni mieszkaniec Bytomia oraz 50-letni mieszkaniec Strzyżowic. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo skarbowe grozi im wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również