Wiadomości z Bytomia

Pacjenci przeniesieni do budynku na ulicy Żeromskiego!

  • Dodano: 2020-03-25 09:45

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu zostali wczoraj, 24 marca przeniesieni z budynku przy al. Legionów na oddziały znajdujące się przy ul. Żeromskiego 7.

Przypomnijmy, że w budynku przy al. Legionów 49 znajduje się zarówno Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, jak również oddział zakaźny, dlatego też dyrekcja szpitala podjęła decyzję, aby przenieść wszystkich 61 pacjentów ZOL-u na oddziały przy ul. Żeromskiego 7. Przeniesienie pacjentów było planowane na wtorek, 24 marca i dzisiaj udało się całą akcję zrealizować.

Warto dodać, że do tej pory nie odnotowano w naszym szpitalu żadnej osoby z koronawirusem, jednak w przypadku, gdyby pojawił się pacjent, u którego stwierdzonoby obecność wirusa, mogłoby to mieć wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

Zakład Opiekuńczo- Leczniczy Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu zapewnia całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską dla osób z różnymi przewlekłymi schorzeniami wieku starczego. Na oddział przyjmowane są również osoby dorosłe, będące po udarach, wylewach, po urazach kręgosłupa i zabiegach operacyjnych wymagających rehabilitacji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.