Wiadomości z Bytomia

Otylia Jędrzejczak odwiedziła Bytom

  • Dodano: 2023-06-19 07:30, aktualizacja: 2023-06-18 18:52

W piątek, 16 czerwca mistrzyni olimpijska i prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak przebywała w Bytomiu. Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów mistrzyni olimpijska rozmawiała z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem, zastępcą prezydenta Adamem Frasem i m.in. Krzysztofem Paczyną, trenerem WTS Polonia i kadry narodowej, o rozbudowie bazy treningowej dla  waterpolistów i pływaków.

- Jesteśmy jednym z najsilniejszych ośrodków waterpolo w Polsce. Mamy bardzo dobrą drużynę seniorską, jak również zespoły w młodszych kategoriach wiekowych. Bliska odległość do Słowacji i Czech, gdzie odbywają się prestiżowe turnieje, to kolejny atut. Potrzebujemy jednak bazy - zaznacza Krzysztof Paczyna, trener WTS Polonia oraz selekcjoner reprezentacji Polski.

Bytom inwestuje w sport

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz zastępca prezydenta Adam Fras rozmawiali z Otylią Jędrzejczak na temat realizowanych przez miasto inwestycji w infrastrukturę sportową.

- Budowa krytej pływalni to duże przedsięwzięcie inwestycyjne, ale myślimy o rozbudowie bazy treningowej dla mieszkańców, pływaków, waterpolistów i uczniów bytomskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego - przyznaje Adam Fras.

W spotkaniu wzięli również udział prezes WTS Polonia Aleksander Nahajewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski, były premier Jerzy Buzek, senator Halina Bieda.

WTS Polonia Bytom to jeden z najlepszych klubów piłki wodnej w Polsce. W 2022 roku drużyna zdobyła mistrzostwo Polski, po złoty medal sięgnęli także juniorzy młodsi (U-15). W mieście nie ma krytej pływalni z pełnowymiarowym boiskiem 30x20 m, nadającym się do rozgrywania meczów waterpolo. Spotkania w lidze WTS Polonia rozgrywa w Gliwicach na pływalni Olimpijczyk. WTS kontynuuje tradycje sekcji waterpolo Polonii Bytom, czterokrotnego mistrza Polski.

otylia jędrzejczak bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również