Wiadomości z Bytomia

Otwarcie nowego żłobka miejskiego w Miechowicach

  • Dodano: 2023-09-06 12:45

Część dzieci już zdążyła przetestować funkcjonalność nowego budynku Przedszkola Miejskiego nr 58 w Miechowicach. Teraz czas na dzieci uczęszczające do utworzonego tam Żłobka Miejskiego nr 2. W poniedziałek, 4 września, swoją przygodę ze żłobkiem w Miechowicach rozpoczęło 24 dzieci.

Uroczyste otwarcie roku szkolnego miało miejsce nie tylko w szkołach, ale też w Przedszkolu Miejskim nr 58 i Żłobku Miejskim nr 2, gdzie nowy rok szkolny 2023/2024 zainaugurował prezydent Mariusz Wołosz, otwierając podwoje nowego budynku symbolicznym przecięciem wstęgi.

Tego dnia społeczność placówki wkopała kapsułę czasu zawierającą akt erekcyjny z krótką informacją o historii i budowie nowego obiektu przy ul. Nowej 66.

Przypomnijmy, że do nowego przedszkola wiosną zostały przeniesione dzieci i personel ze starego przedszkola przy ul. Nowej, a od września do przedszkola uczęszczają też dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23, które do tej pory mieściło się przy ul. Bławatkowej. W nowej placówce łącznie funkcjonuje 9 oddziałów przedszkolnych - docelowo będzie ich 11.

 Zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach i żłobkach było jedną z moich obietnic wyborczych, a także odpowiedzią na potrzeby bytomskich rodziców. Cieszę się, że udało się zrealizować tę inwestycję - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Budowa nowego przedszkola i żłobka kosztowała 13 mln zł i została dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowy żłobek już działa

Dzięki uruchomieniu w Miechowicach nowego żłobka liczba miejsc w miejskich żłobkach zwiększyła się z 75 do 99. Od poniedziałku, 4 września do żłobka w Miechowicach uczęszcza 24 maluchów.

Do dyspozycji dzieci i pracowników żłobka oddana została przestronna, jasna i dobrze wyposażona sala, a także łazienka, pokój pielęgniarki oraz pomieszczenie socjalne. Łącznie w Żłobku Miejskim nr 2 pracują cztery opiekunki oraz dbająca o porządek pani pokojowa.

W sumie w publicznych i niepublicznych żłobkach na terenie Bytomia dzieci mogą korzystać z ponad pół tysiąca miejsc.

Autor: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również