Wiadomości z Bytomia

Oszust wyłudził 19 tys. złotych!

  • Dodano: 2019-07-18 08:00, aktualizacja: 2019-07-18 08:10

Pracownik administracji, wodociągów, funkcjonariusz Policji, czy wnuczek - to tylko kilka metod, jakimi posługują się sprawcy dokonujący kradzieży i oszustw na szkodę osób starszych. Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Z mieszkającą przy ulicy Orzegowskiej seniorką skontaktowała się telefonicznie kobieta twierdząc, że jest pracownikiem jednego z banków i ma do dostarczenia przesyłkę. Po chwili na telefon zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako funkcjonariusz policji z Katowic. Wyjaśnił seniorce, że rozpracowuje tajną grupę wyłudzającą pieniądze, a kobietą z którą rozmawiała jest złodziejką. Nieznajomy zapytał seniorkę o posiadane oszczędności, a następnie polecił aby przekazała je policjantowi, który przyjdzie po nie do mieszkania.

Seniorka wykonała polecenie i przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi oszczędności w kwocie 19 tysięcy złotych

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa prosimy o kontakt osobisty w Komisariacie Policji IV przy ul. Zabrzańskiej 91 lub telefoniczny pod numerem 323963810 albo dzwoniąc do najbliższej jednostki policji na numery telefonów alarmowych 112 i 997.

PAMIĘTAJMY:

  • nie należy przelewać lub przekazywać pieniędzy obcej osobie
  • Policjanci nigdy nie proszą o przelanie pieniędzy na konto lub przekazanie im gotówki osobiście
  • będąc w domu zawsze zamykajmy drzwi
  • jeśli musimy wpuścić do domu obcą osobę, nie pozostawiamy jej nawet na chwilę samej w mieszkaniu

Kolejny raz Policja ostrzega przed obdarzaniem nadmiernym zaufaniem obce osoby. Prosimy też, by ostrzegać o takich sytuacjach swoich rodziców i dziadków, chroniąc w ten sposób ich samych, a także ich dobytek przed przestępcami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również