Wiadomości z Bytomia

Ostatnia podróż Leonarda Kłosa

  • Dodano: 2018-08-30 09:30

Nie żyje Leonard Kłos, bytomianin, przewodnik PTTK i przodownik turystyki górskiej oraz autor wielu publikacji poświęconych przyrodzie naszego miasta.

Leonard Kłos urodził się w 1932 roku w Bobrku i choć dożył sędziwego wieku, jeszcze niedawno mówił, że 86 lat to nie wiek na siedzenie w domu. Bytomianin całe swoje życie zawodowe związał z hutą „Bobrek”, w której przez wiele lat pełnił również funkcję prezesa zakładowego koła turystycznego.

Był też przewodnikiem wycieczek po Tatrach polskich i słowackich. Ale jego największą pasją było przede wszystkim odkrywanie Bytomia. Każdy, kto miał okazję wysłuchać wykładu Kłosa, przeczytać jego publikacje lub znał go osobiście podkreśla, że był on chodzącym kompendium wiedzy o historii i bogactwie przyrody górniczego Bytomia.

Ma on na swoim koncie takie tytuły, jak: „Bytom i Wyżyna Miechowicka. Przyroda i zabytki”, „Ścieżka dydaktyczna: Ciekawe drzewa Lasu Miechowickiego”, „Miechowice – rowerem przez dzieje”, „Z biegiem Bytomki ”. Leonard Kłos był też współpracownikiem merytorycznym podczas nagrywania filmu „Bytom z natury zielony”.

Autor: AK

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.