Wiadomości z Bytomia

Ośmioletnia bytomianka walczy o życie. Pomóżmy Mai Krzaczek

  • Dodano: 2023-06-06 09:30

Maja Krzaczek to urocza ośmiolatka. Gdy miała 3,5 roku została zdiagnozowana (zajęte były węzły chłonne, śródpiersie, wątroba i wszystkie kości) lekarze mówili, że na badaniu cała ,,świeci" od stóp do głowy. Od lutego 2019 r. nieustannie walczy z chorobą, od tego czasu przeszła przez wiele skomplikowanych zabiegów, przyjęła niezliczoną ilość chemii. Na specjalny zabieg wyjechała do niemieckiej kliniki.

Niestety to wszystko nie pomogło i nastąpiła progresja choroby. Majka musiała przyjąć kolejne cykle jeszcze mocniejszej chemii, którą przeszła bardzo ciężko - popaliła jej śluzówki w buzi (dostała żywienie pozajelitowe) i zrobiła spustoszenie w brzuchu.

Leczenie przebiegało dobrze i dawało wielkie nadzieje, ale niestety nastąpił przerzut do OUN (ośrodkowy układ nerwowy). Maja w trybie pilnym została przewieziona na blok operacyjny, gdzie neurochirurdzy przeprowadzili operację ratującą jej życie.

Mała bytomianka walczy o życie

Lekarze zrobili co mogli na tamten moment, lecz nie udało się usunąć guza, rozkładali ręce z bezradności, mówili że mamy się już udać do hospicjum. Maja została sparaliżowana, miała niedowład lewostronny. Od roku Maja jest leczona w Barcelonie, gdzie lekarze dają szansę na całkowite wyleczenie, ale niestety terapia jest bardzo kosztowna.

W Barcelonie przeszła operację (udało się usunąć guza w całości), protonoterapię w ośrodku w Madrycie. W międzyczasie Majci został podany lek bezpośrednio do głowy (do płynu rdzeniowo - mózgowego).

Po 4 latach walki udało się uzyskać upragnioną remisje i Majcia była wolna od komórek nowotworowych. Ale niestety choroba z którą walczy Nasza córeczka jest bardzo podstępna i nieprzewidywalna. Teraz znów zaatakowała. Ostatnie wyniki badań pokazały, że choroba uaktywniła się w kręgosłupie i oczodole. Przed Mają kolejne cykle chemii, radioterapia, chemioimmunoterapia i immunoterapia. Ostatnim etapem w walce będzie szczepionka przeciw wznowie neuroblastomy, na którą Maja musi się udać do Nowego Jorku - wyjaśniają rodzice Mai.

Więcej na stronie siepomaga.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również