Wiadomości z Bytomia

OFFO - wystawa fotografii otworkowej

  • Dodano: 2023-02-20 06:45, aktualizacja: 2023-02-19 15:46

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę prac artystek biorących udział w Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Otworkowej. Wystawę będzie można oglądać od 1 do 31 marca w godzinach otwarcia biblioteki.

Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej organizowany jest przez Grupę Trzymającą OFFO. Jest to impreza cykliczna, która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju.

OFFO jest wydarzeniem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową (pinhole photography), a jej celem jest pokazanie możliwości, jakie daje ta stara, analogowa technika fotografowania.

OFFO - wystawa fotografii otworkowej

Autorkami prezentowanych w Bytomiu prac będą ukraińskie artystki Svetlana Myslyvets i Julia Belska. Mieszkająca w Kijowie Svetlana Myslyvet zajmuje się klasyczną i artystyczną fotografią. Interesuje ją też fotografia analogowa.

- Dla mnie fotografia otworkowa to fotografia poza rzeczywistością. Lubię patrzeć na świat przez mały otworek, który może znacznie poszerzyć horyzonty, pokazać inne niż wrogie środowisko - mówi fotografka Svetlana Myslyvet.

Na wystawie w Rotundzie będzie można zobaczyć także prace Julii Belskiej - kuratorki kijowskiej galerii sztuki współczesnej Pavlovka ArtGallery, członkini Narodowego Związku Artystów Fotografików Ukrainy.

- Mój cykl zdjęć otworkowych opowiada o walce kobiet z własnymi ograniczeniami, niezdrowymi związkami, szukającymi wyjścia z błędnego koła własnych słabości - pisze o swoich pracach artystka.

 otto

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również