Wiadomości z Bytomia

Od 2 czerwca środkowy pas ruchu pod wiaduktem nad ul. Wrocławską będzie zamknięty

  • Dodano: 2023-06-01 11:30

W piątek 2 czerwca w rejonie skrzyżowań ulic Powstańców Warszawskich, Wrocławskiej i Strzelców Bytomskich oraz Wrocławskiej i Kolejowej zmieniona zostanie organizacja ruchu w związku z kolejnym etapem remontu wiaduktu tramwajowego.

Wykonawca przebudowy linii tramwajowej tym razem będzie prowadził prace na wiadukcie nad środkowym pasem ruchu ul. Wrocławskiej. W związku z tym, wprowadzone zostaną zawężenia pasów na ul. Wrocławskiej, Powstańców Warszawskich i Strzelców Bytomskich.

Jakie zmiany czekają kierowców w związku z remontem wiaduktu?

Remont wiaduktu będzie się wiązał z koniecznością zmiany organizacji ruchu w rejonie skrzyżowań ulic Wrocławskiej i Kolejowej oraz Powstańców Warszawskich, Strzelców Bytomskich i Wrocławskiej:

  • na ul. Wrocławskiej środkowy pas do jazdy na wprost zostanie wyłączony z ruchu na wysokości budynku przy ul. Wrocławskiej 7;
  • na ul. Powstańców Warszawskich na wysokości Aresztu Śledczego zostanie wyłączony środkowy lewy pas ruchu umożliwiający dotychczas skręt w ul. Wrocławską i dalej w ul. Kolejową. Kierowcy jadący od strony ul. Powstańców Warszawskich w kierunku ul. Wrocławskiej będą mogli korzystać ze środkowego prawego pasa ruchu, który umożliwi jazdę w kierunku ul. Wrocławskiej i dalej w stronę Karbia i Miechowic, zaś kierowcy jadący w stronę ul. Kolejowej będą mogli korzystać tylko ze skrajnego lewego pasa ruchu /od strony Supersamu/;
  • na ul. Strzelców Bytomskich prawy pas ruchu przeznaczony do skrętu w prawo zostanie wyłączony z ruchu, a kierowcy będą mogli poruszać się tylko lewym pasem, umożliwiającym skręt w ul. Wrocławską /kierunek Karb i Miechowice/ lub dalej w ulicę Kolejową /kierunek Dworzec PKP, Szombierki, Łagiewniki, Katowice, Chorzów, Ruda Śląska i Zabrze/. Dlatego dla kierowców jadących od strony Tarnowskich Gór w kierunku Karbia, Miechowic i Opola przygotowany zostanie objazdy ulicą Chrzanowskiego do DK 94 /ul. Wrocławskiej/.
bytom wrocławska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również