Wiadomości z Bytomia

Nowy przewodnik - po Bytomiu oprowadzają Wędrowne Motyle

  • Dodano: 2022-12-19 06:30, aktualizacja: 2022-12-18 11:55

„Śląskie do odkrycia” - to tytuł najnowszego przewodnika po województwie śląskim autorstwa podróżników Doroty Miśkiewicz oraz Anny i Marcina Nowaków, bytomian, znanych jako Wędrowne Motyle.

Znajdziemy tu 50 propozycji krótszych i dłuższych wycieczek po naszym regionie, w tym ciekawe trasy po Bytomiu prezentujące bogactwo architektoniczne, przyrodnicze i historyczne naszego miasta.

Ania i Marcin Nowakowie od ponad 10 lat z sukcesami prowadzą kanał na YouTube oraz najpopularniejszy w Polsce blog podróżniczy Gdziewyjechac.pl. Zwiedzili najciekawsze i najpiękniejsze zakątki kuli ziemskiej, od Jawy po Gwatemalę. I choć odwiedzili ponad 50 krajów i 50 metropolii, wciąż potrafią zachwycić się tym, co na wyciągniecie ręki, zachęcając do podróży blisko domu.

W 2019 roku napisali swoją pierwszą książkę „Podróżuj lepiej” o samodzielnym i efektywnym podróżowaniu, która okazała się sukcesem wydawniczym, a po niej „Podróżuj bliżej” opisująca wyprawy w mniej znane lecz fascynujące zakątki Polski.

Nowy przewodnik - po Bytomiu oprowadzają Wędrowne Motyle

Ich najnowsza publikacja „Śląskie do odkrycia”, którą napisali wspólnie z Dorotą Miśkiewicz, katowiczanką, autorką bloga Weekendowka.pl, poświęcona jest eksplorowaniu tego, co na wyciągniecie ręki - najciekawszych zakątków Górnego Śląska.

Z lubością piszemy o własnej okolicy, by dołożyć cegiełkę do odczarowywania wizerunku Górnego Śląska. Nasz przewodnik jest autorską syntezą tego, czym zajmowaliśmy się pomiędzy dalekimi podróżami. Mamy nadzieję, że nasz wkład w ten przewodnik będzie zwieńczeniem bliskich, a nawet bardzo bliskich podróży - piszą we wstępie Anna i Marcin Nowakowie.

Do sięgnięcia po przewodnik zachęca też podróżniczka Dorota Miśkiewicz:

I choć nadal fascynuje mnie wielki świat, to na co dzień z duma pokazuję wszystkim piękno Polski, w tym mojego województwa. Kryją się w nim nie tylko pojedyncze perły, ale wręcz całe skrzynie turystycznych skarbów.

Bytom. Niedoceniona perła Górnego Śląska

Wśród ponad 50 pomysłów na jednodniową wycieczkę lub też wypad na weekend czy urlop, znalazły się propozycje spacerów po Bytomiu: po zabytkowych parkach, kompleksach leśnych, śladem bytomskiej secesji czy innych perełek architektury.

Miasto, w którym przyszło nam żyć oraz okolica, którą znów na nowo eksplorowaliśmy, jest tak interesująca i tak zróżnicowana, że musieliśmy dokonywać selekcji i wybierać te miejsce, które naszym zdaniem są najfajniejsze. I wiecie co? Po raz n-ty uświadomiliśmy sobie, że nasze śląskie miasta są niezwykle zielone, właściwie jeszcze bardziej chyba niż kilka lat temu. Obfitujące we wspaniałe lasy i parki, mnóstwo jezior, ciekawostek geologicznych. Nasze najbliższe okolice świetnie się nadają do pieszych wędrówek, czy rowerowych wojaży - piszą na swoim blogu Wędrowne Motyle.

Przewodnik można kupić na stronie slaskiedoodkrycia.pl. Publikacja została dofinansowana z budżetu gminy Bytom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również