Wiadomości z Bytomia

Nowe nabytki Ochotniczej Straży Pożarnej

  • Dodano: 2018-07-27 08:00, aktualizacja: 2018-07-27 08:04

Nowe defibrylatory, zestawy ratownictwa medycznego otrzymały 26 lipca działające w Bytomiu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zakupienie tego niezbędnego dla strażaków sprzętu było możliwe ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjalnej - Funduszu Sprawiedliwości.

Cieszę się, że możemy po raz kolejny przekazać najnowszy sprzęt bytomskim strażakom. Dzięki niemu polepszy się nie tylko komfort ich pracy, ale przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców – mówił prezydent Damian Bartyla podczas przekazania sprzętu w OSP Sucha Góra.

Zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, o które wzbogaciły się bytomskie jednostki OSP to powszechne wyposażenie strażaków. W skład takiego zestawu wchodzi torba PSP R1 z wyposażeniem, oddzielny pokrowiec z szynami Kramera oraz deską ortopedyczną.

Torba została skonstruowana tak, aby każdy element wyposażenia był dostępny na wyciągnięcie ręki. To ważne podczas działań ratowniczo-gaśniczych, gdzie liczy się każda sekunda. Sprzęt, którym od dziś dysponują bytomscy ochotnicy pozwoli im więc zaoszczędzić cenny czas.

Łączny koszt zakupu sprzętu to ponad 32 tys. zł. Całość zakupiono z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom.


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również